Strona główna Inspiracje 5 kanałów modelarskich na YT, które powinien odwiedzić początkujący

5 kanałów modelarskich na YT, które powinien odwiedzić początkujący

0
5 kanałów modelarskich na YT, które powinien odwiedzić początkujący

Rozpoczynając przygodę z modelarstwem na samym początku zacząłem szukać wiedzy. Jest rzeczą jasną- lepiej uczyć się na doświadczeniu i błędach innych. Dzięki temu można dużo czasu zaoszczędzić. Pozyskując wiedzę najlepiej robić to z tutoriali na YT. Jak je jednak wybrać i znaleźć? W tym zestawieniu przygotowałem 5 kanałów na YouTube-ie, które powininen odwiedzić początkujący modelarz.

Rafał Książek Rafhart- ABC modelarstwa

Bardzo duży (107 filmów) kanał. Oprócz dużej ilości opisów technik, znajdziemy na nim również recenzje produktów, a nawet konkursy dla subskrybentów. Dużo wiedzy, proste techniki i budżetowe materiały do to co lubię najbardziej! Przy tym połączeniu nawet średnia jakość nagrania/dzwięku nie razi. Oczywiście kanał wciąż jest aktualizowany.

Przemo Mrożek– Magazyn Modelarski „NIT”

Duży (54 filmy) kanał, poświęcony w dużej mierze technikom, znajdziemy na nim również realcje z konkursów stacjonarnych. Dużo wiedzy oraz proste techniki- polecam. Jakość materiałów również na duży plus. Niestety kanał nie jest aktualizowany od 2017 roku.

Sklep Modelarski Agtom

Duży (47 filmy) kanał poświęcony tworzeniu od początku modeli (3 serie- samolot, czołg oraz samochód cywilny). Dużo wiedzy oraz proste techniki- polecam. Jakość materiałów również bardzo dobra. Twórcy odrobili lekcje z content marketingu. Kanał też jest cyklicznie aktualizowany. Należy jednak pamiętać, że celem tworzenia tych filmów jest zwiększenie sprzedaży- co mnie jako przedsiębiorcę nie dziwi, jednak można się szybko znudzić dużą ilością prezentowanej chemii i materiału. Trzeba też pamiętać, że  prezentowane produkty nie są najtańszymi jakie można wykorzystać na tym etapie- jest wiele zamieników.  Warto wobec tego się inspirować, ale szukać zamienników nie zaszkodzi.

Mirosław Serba– Poradnik modelarski „Nie wiem, nie znam się”

Stosukowo mały (14 filmów) kanał poświęcony tworzeniu od początku modeli (a dokładnie jednego człogu). Świetny modelarz- fajnie się go ogląda przy pracy.  Dużo też przekazuje wiedzy, ale forma jej przedstawienia może znudzić (ok. 30-45 minutowe filmy). Jakość nagrań bardzo dobra. Kanał nie jest aktualizowany.

Modelarskie Tutoriale

Średniej wielkości (36 filmów) kanał poświęcony tworzeniu od początku modeli (głównie figurek) oraz prezentacji technik. Dużo wiedzy, ale forma jej przedstawienia może znudzić (ok. 30-45 minutowe filmy- brak przyśpieszenia). Jakość nagrań dobra. Kanał jest aktualizowany.

Jeżeli masz propozycje innych kanałów, które powinny znaleźć się w tym zestawieniu pisz śmiało w komentarzu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.