Strona główna Warsztat Figurki Bitwa pod Sekigaharą 1/72 Zvezda

Bitwa pod Sekigaharą 1/72 Zvezda

0
Bitwa pod Sekigaharą 1/72 Zvezda

Średniowieczna Japonia jest jednym z moich ulubionym okresów w historii. Niebywałą też przyjemność sprawia mi realizowanie projektów samurajów, dlatego też jednym z nich jest diorama przedstawiająca kawałek bitwy o Sekigaharę (obecnie na warsztacie jest też inny projekt z tej epoki- samuraja uzbrojonego w łuk z okresu Heian).

Tło historyczne

Bitwa pod Sekigaharą (jap. 関ヶ原の戦い Seki-ga-hara no tatakai) – miała miejsce w dniu 21 października (według chińskiego kalendarza 15 września) 1600 roku, w pobliżu japońskiej miejscowości Sekigahara. Była to jedna z decydujących bitew (jap. 天下分け目の戦い tenka-wakeme no tatakai) w dziejach Japonii. Wyniosła na szczyt władzy Ieyasu Tokugawę, który potrafił to zwycięstwo militarne przekształcić w hegemonię swojego rodu, który władał krajem, aż do restauracji Meiji w drugiej połowie XIX wieku.  Bitwa pod Sekigaharą stała się przełomem w historii Japoni. (źródło Wikipedia).

Diorama przedstawia jedno starcie podczas bitwy odziałów piechoty II NAOMASY dowódcy odziału o nazwie „Czerwone Diabły” (odziani w czerwone zbroje z żółtym # na flagach) z odziałami Shimatzu (na koniach).

Galeria

Metryczka modelu

  • Nazwa producenta:
    Zvezda 8017 Samurai warriors  i Zvezda 8025 Samurai Warriors Cavalry XVI-XVII A.D. 1:72
  • Firma: Zvezda
  • Oznaczenie producenta: Zvezda 8017 i Zvezda 8025
  • Skala: 1/72
  • Rok: N/D
  • Cena zakupu: ok. 70 złoty (za 2 zestawy)

Etap budowy modelu

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

timeline_pre_loader

Podstawka

Ukończony: 90%

Tutaj jestem

Malowanie modelu

Ukończony: 75%

Klejenie modelu

Ukończony: 25%

Materiały

Zdjęcia

[td_block_pinterest pinterest_id=”modelsbymac/samurai-senegoku” pinterest_header=”off” pinterest_number_of_columns=”4″ pinterest_board_height=”1000″]

Filmy

Publikacje