Strona główna Recenzje Recenzja Humbrol Wash Black

Recenzja Humbrol Wash Black

0
Recenzja Humbrol Wash Black

Notka

Na moje pierwsze próby z wash-owaniem planowalem wykorzystać Panel Line Accent Color – Black, powszechnie polecany do tego produkt od firmy Tamiya. Niestety z zakupem spóźniłem się 17 minut- ktoś dokładnie tyle przez mną kupił jego ostatnią sztukę w sklepie modelarskim, który odwiedziłem. Za namową sprzedawcy postanowiłem spróbować Humbrol Wash Black. Firma dobrze mi znana od początku mojego hobby. Do usunięcia nadmiaru washa polecono mi natomiast Thinner również od Humbrola.

Efekty oraz sposób nałożenia washa znajdziesz na powyższym filmiku.

Z moich obserwacji, choć to mój pierwszy wash w życiu:

  • Humbrol Wash Black dosyć mocno pachnie (choć lepiej śmierdzi), po pięciu minutach malowania miałem już pierwszego warna od swojej drugiej połówki :).
  • Wash należy nakładać na polakierowany model (zabezpieczony). Mój był, ale zdażyły mi się naruszenia farby- nie jest to wina washa, a słabiej położonego lakieru.
  • Należy odczekać ok. 10 minut, a później usunąć nadmiar washa- ja trochę się pośpieszyłem. Wash dokładnie nie wysechł przez co jego większa ilość zdjąłem podczas czyszczenia.
  • Sam wash Humbrola wydał mi się mało kryjący w porównaniu do innych wash prezentowany na filmikach na YT (np. tych od Ammo Mig). To moje spostrzeżenie może nie być uzasadnione, ponieważ nie testowałem jeszcze innych washy.

Co to wash?

Wash (płukanka) – jedna z podstawowych technik wykorzystywanych w modelarstwie redukcyjnym polegająca na stosowaniu farb w dużym rozcieńczeniu w celu wydobycia detali modelu oraz imitacji efektu światłocienia na małym modelu. Używana bywa także do uzyskania efektu zabrudzeń i śladów eksploatacji (Wikipedia).

Efekty

Metryczka produktu

  • Nazwa producenta: Humbrol AV0201 Black – Wash Enamel
  • Firma: Humbrol
  • Oznaczenie producenta: AV0201
  • Cena zakupu: 17 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.