Strona główna Warsztat Figurki Rzymski centurion I w p.n.e

Rzymski centurion I w p.n.e

0
Rzymski centurion I w p.n.e

Od kiedy tylko pamiętam fascynowało mnie Imperium Rzymskie, a dokładnie historia jego wojskowości. Nie jestem też w stanie zliczyć ile godzin poświęciłem na moje podboje w Rome: Total War jedyną słuszną frakcją- Rzymem.  W mojej kolekcji nie mogło wobec tego zabraknąć figurki najbardziej rozpoznawanej rzymskiej jednostki czyli legionistów, a dokładnie ich setnika (dowódcy 100 żołnierzy) czyli Centuriona. Wybór padł na dosyć tani odlew (ok. 70 zł) żywiczny modelu (juz niedostepnego) firmy Pegaso- idealny do ćwiczeń.

Sam model składał się z kilku części, które niestety nie były do siebie dobrze dopasowane- nie była to jednak wina odlewu. O ile dziurę w łączeniu peleryny udało mi się uzupełnić „green stuffem”, to istną gechenną był montaż ręki wyciągającej miecz. Ostatecznie nie udało mi się umieścić miecza w dedykowanym do tego miejscu (na nodze) w powodu za dużej odleglości od ręki. Ostatecznie miecz zawisł „w powietrzu” na lekko zmodyfikowanym pasku. Samo też ułożenie ręki nie wygląda realistycznie. Mimo, że byl to odlew żywiczny nie odnotowałem za dużo ubytków. Model został pomalowany farbami Pactra oraz Humbrol przy użyciu pędzla oraz areografu.

Galeria

Metryczka modelu

  • Nazwa producenta: ROMAN CENTURION C. 1ST CENTURY A.C.
  • Firma: No name z allegro.pl (odlew z Pegaso)
  • Oznaczenie producenta: N/D
  • Skala: 1/20 (90 mm)
  • Rok: ??
  • Cena zakupu: ok. 70 zł.

Etap budowy modelu

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

timeline_pre_loader
Tutaj jestem

Weathering

Ukończony: 90%

Nałożenie kalkomanii

Ukończony: 75%

Malowanie modelu

Ukończony: 50%

Klejenie modelu

Ukończony: 25%

Materiały

Zdjęcia

[td_block_pinterest pinterest_id=”modelsbymac/roma-centurion” pinterest_header=”off” pinterest_number_of_columns=”4″ pinterest_board_height=”1000″]

Filmy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.