Strona główna Warsztat Figurki Samuraj łucznik z okresu Heian

Samuraj łucznik z okresu Heian

0
Samuraj łucznik z okresu Heian

Zgodnie z Wikipedią – samuraj (jap.  samurai, wojownik; rzeczownik pochodzący od archaicznego czasownika saburau, który z czasem przeszedł zmianę fonetyczną w samurau, znaczącego służyć panu) – pierwotnie świta służąca najwyższym dostojnikom japońskim, także gwardia cesarska (gosho-zamurai). Jest to szeroko rozpowszechniona na Zachodzie nazwa feudalnego rycerza japońskiego – w Japonii przeważnie nazywanego bushi. Symbolem pozycji samurajów był samurajski miecz katana i krótki miecz wakizashi, razem stanowiące komplet zwany daishō. Ich noszenie było prawem i obowiązkiem japońskich wojowników. Samuraj kształcony był nie tylko w posługiwaniu się mieczem, ale także łukiem (yumi), jak również innymi rodzajami broni, jak np.: włócznia zwana yari, broń drzewcowa o nazwie naginata, czy wachlarz bojowy tessen.

Średniowieczna Japonia jest moim ulubionym okresem w historii. Szczególnym zainteresowaniem daże samurajów- mógłbym realizować ich modele w każdej skali i ułożeniu. Tym razem na warsztacie mam figurkę samuraja uzbrojonego w łuk z okresu Heian. Model jest żywiczny, jakości raczej średniej z obowiązkowym usuwaniem dużej ilości nadlewek żywicznych.

Metryczka modelu

Nazwa producenta: Pegaso Models 90mm Samurai Warrior Late Heian Period

Firma: allegro, odlew firmy Pagaso

Oznaczenie producenta: 898-1185

Skala: 1/20 (90 mm)

Rok: N/D

Cena zakupu: 70 złoty

Etap budowy modelu

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

timeline_pre_loader

Podstawka

Ukończony: 90%

Malowanie modelu

Ukończony: 75%

Tutaj jestem

Klejenie modelu

Ukończony: 25%

Materiały

Zdjęcia

[td_block_pinterest pinterest_id=”modelsbymac/samurai-henian/” pinterest_header=”off” pinterest_number_of_columns=”4″ pinterest_board_height=”1000″]

Filmy

Publikacje